QUEM QUERITIS 2015

 LUDUS PASSIONIS W SZCZECINIE

11 marca 2015 szczecin

LUDUS PASSIONIS – Gra o Męce Pańskiej

Schola Węgajty zaprasza na dramaty liturgiczne wszystkich swoich Przyjaciół! Tych nowych, którzy dopiero pierwszy raz doświadczą pasyjnej gry łacińskiej, dziejącej się od czasów średniowiecza aż do tu i teraz w zimny, wiosenny wieczór marcowy oraz tych „starych”, wiernych przyjaciół, którzy od 20 lat towarzyszą nam w kolejnych odsłonach poszukiwań i odkryć muzyczno –teatralno -duchowych!

Prezentacja Ludus Passionis w Szczecinie, odbędzie się w ramach Spotkań Teatralnych Okno – Zbliżenia 2015 na zaproszenie Ośrodka Teatru Kana w kościele katedralnym pw. Św. Jakuba, w piątek 13 marca o godz.19.00.

W sobotę 14 marca o godz.19, także w katedrze zaśpiewamy Akatyst ku czci Bogarodzicy. Szczegóły spotkań i warsztatów na załączonym plakacie. Prezentacja Ludus Passionis w Warszawie -Białołęce, odbędzie się w ramach Sceny Impresaryjnej Białołęckiego Ośrodka Kultury, w kościele p.w. NMP Matki Pięknej Miłości (ul. Myśliborska 100) , w poniedziałek 23 marca o godz.19.30. Na wszystkie prezentacje wstęp wolny!

 Zobacz folder wydarzenia w PDF broszura lupass szczecin 2015 ost

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

mkidn_01_cmyk_small2

 

 


AKATYST KU CZCI BOGARODZICY I ORDO ANNUNTIATIONE W NOWYM KAWKOWIE

Layout 1

Zapraszamy serdecznie na Akatyst ku czci Bogarodzicy oraz dramat liturgiczne Ordo Annuntiatione czyli “Grę o Zwiastowaniu” (według rkp. Cividale, Padwa, XIV w.)

Kościół św. Jana Ewangelisty w Nowym Kawkowie Środa 12 Sierpnia 2015, godz. 19:00

wstęp wolny

folder_akatyst_ordo_A_kawkowo_2015-1

pobierz folder w PDF folder_akatyst_ordo_A_kawkowo_2015

Prezentacja w ramach projektu „Quem queritis 2014-16” i programu Laboratorium Tradycji 2015 – warsztaty dziedzictwa kulturowego pisania ikon i śpiewu liturgicznego. Zapraszamy również na wszystkie wydarzenia towarzyszące: wystawę ikon, filmy, wykłady i gawędy.


 LUDUS DANIELIS W JAROSŁAWIU

PLAKAT LUDUS DANIELIS PL

W tym roku Schola Wegajty realizuje kolejny etap projektu Quem queritis 2014-2016;

Za nami już dwie tegoroczne prezentacje dramatów liturgicznych, kwietniowa, wielkopostna- Ludus Passionis – w Szczecinie i sierpniowa, maryjna – Ordo Annuntiatione z Akatystem – w Nowym Kawkowie, a przed nami ostatnia tegoroczna odsłona projektu.

Na rozpoczynającym się w niedzielę Festiwalu Muzyki Dawnej Pieśń Naszych Korzeni w Jarosławiu zaśpiewamy dramat liturgiczny Ludus Danielis, w ramach uroczystych nieszporów gregoriańskich z udziałem chóru festiwalowego, w sobotę 29 sierpnia w kościele ojców Dominikanów o godz. 20.  ZAPRASZAMY!!!

Wszelkie informacje na temat festiwalu: http://www.festiwal.jaroslaw.pl/

POBIERZ PROGRAM LUDUS DANIELIS

 Program Ludus Danielis pl 2