1% NA STOWARZYSZENIE WĘGAJTY

1% na Stowarzyszenie „Węgajty”

Dziękujemy wszystkim, którzy w zeszłym roku powierzyli nam 1% swojego podatku. Wasze wsparcie jest dla nas bardzo cenne bo umożliwia realizację działań naszego Stowarzyszenia, a także jest istotnym dowodem zaufania, wskazówką, że nasz wysiłek jest ważny i potrzebny. Stowarzyszenie jest jedynym organizacyjnym zapleczem dwóch zespołów, których działania na bieżąco można śledzić na stronach: www.wegajty.pl zespół Scholi Węgajty (kier. art. J. Wolfgang Niklaus) www.teatrwegajty.art.pl zespół Teatru Węgajty (kier. art. Wacław Sobaszek) Jeśli i w tym roku zechcecie nas wesprzeć, w odpowiednią rubrykę wpiszcie numer KRS naszego Stowarzyszenia: 0000020919 Raport krótki z tego, co się działo w 2015 roku i zestawienie na co były wydawane środki z Waszych podatków są dostępne w PDF-ach poniżej.

Darozwizny 2015 1% zestawienie wydatków ( kliknij obrazek)

lista darowizn 2015

 

Raport z realizacji 1%

raport z wydatkowania 1pr

W 2016 r. kontynuujemy wieloletni program edukacyjny Laboratorium tradycji: Z początkiem marca kończymy trzy cykle (listopad 2015 – marzec 2016) warsztatów ikonograficznych i z początkiem kwietnia (najprawdopodobniej w niedzielę 3 lub 10 kwietnia) zapraszamy na obrzęd poświęcenia ikon, powstałych na warsztatach w Klubie Baccalarium na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim, w Instytucie Kultury Chrześcijańskiej w Olsztynie, w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Dobrym Mieście i w Warmińskiej pracowni ikony w Nowym Kawkowie. W dniu 5 maja o godz.18 zapraszamy na wernisaż wystawy ikon Warmińskiej pracowni ikony w Skansenie Miejskim w Dobrym Mieście, organizowany przez Scholę Węgajty wspólnie z Centrum Kulturalno – Biblioteczne w Dobrym Mieście. Wernisaż uświetni koncert muzyki bizantyjskiej w wykonaniu Scholi Cantorum Warmiensis.

W czerwcu otwieramy Letnią pracownię ikony i śpiewu: warsztaty odbędą sie w dniach 4 – 12 czerwca w Fabryce Sztuki w Tczewie, w dniach 1 – 10 lipca w Św. Lipce i w dniach 6 – 15 sierpnia w Nowym Kawkowie i Węgajtach na Warmii. Z radością informujemy, że kontynuując realizację projektu Quem Queritis 2014-2016, zapraszamy na dramaty liturgiczne już w marcu: Ludus Passionis, czyli Gra o Mece Pańskiej w Olsztynie, 18 marca o godz.20, w piątek przed Niedzielą Palmową w olsztyńskiej katedrze Miracula Santi Nicolai , czyli Cuda św. Mikołaja, na Zamku w Bytowie, 14 maja. Realizujemy także międzynarodowy projekt Cresta 2016, w ramach którego prezentacje, wykłady i spotkania odbędą się w już marcu i kwietniu w Serbii i Macedonii, a jesienią na Warmii i Podlasiu. Więcej szczegółów wkrótce.

Serdecznie zapraszamy!