Za 3 dni, w piątek 7 sierpnia 2020  po południu otwieramy Pracownię ikony w świetlicy w Szałstrach, w ramach programu Laboratorium tradycji 2020Tradycja bizantyjska. Parę dni później, we środę 12 sierpnia otworzymy Pracownię śpiewu w sali Ośrodka Teatralnego Węgajty. Finałowe wydarzenia odbędą się 15 sierpnia w Sanktuarium maryjnym w Krośnie koło Ornety i 16 sierpnia w kościele parafialnym w Nowym Kawkowie.

W sobotę 15 sierpnia, w święto Wniebowzięcia NMP zwane lokalnie świętem Matki Bożej Zielnej, a u wschodnich chrześcijan świętem Zaśniecie MB – będziemy wspólnie świętować 300 lecie konsekracji Sanktuarium Maryjnego w Krośnie nad Drwęcą Warmińską; Schola Węgajty wraz z uczestnikami warsztatów zaśpiewa Akatyst ku czci Bogarodzicy, ze słowami Ks. Józefa Romana Maja i muzyką bizantyjską Marcina Abijskiego. Więcej informacji o koncercie  w programie pdf na naszej stronie www.wegajty.pl w zakładce aktualności.

Będzie to też finisaż IV Wystawy Warmińskiej Pracowni Ikony i ostatnia okazja do zobaczenia zgromadzonych tam na 6 bocznych ołtarzach 80 ikon.