Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Laboratorium Tradycji 2019

Miejsce:

Szałstry (świetlica wiejska), Nowe Kawkowo (kościół), Węgajty (sala teatralna).

Pracownia ikony – w dniach od 7 do 15 sierpnia 2019

Prowadzenie: Grupa Agathos w składzie ( Bartosz Bremer, Małgorzata Dżygadło – Niklaus, Ewa Grzeskiewicz). Gościnnie z wykładami: Igor Wieremiejuk z Warszawy

Zajęcia skierowane są do osób na różnych poziomach zaawansowania. Piszący swą pierwszą lub drugą ikonę pochylą się nad wizerunkiem Oblicza Chrystusa, przy kolejnej, nad Obliczem Anioła Pańskiego. Dla osób, które będą pisać swoją trzecią ikonę będzie to Matka Boża. Tych z Państwa, którzy pod naszym okiem napisali już te ikony, prosimy o kontakt w celu dopasowania tematu o odpowiednim stopniu trudności.

Pracownia śpiewu liturgicznego – w dniach od 10 do 15 sierpnia 2019

Prowadzenie: chorał bizantyjski (Marcin Abijski), chorał gregoriański (J. Wolfgang Niklaus).

W tym roku, będzie to praca nad liturgią wschodnią w języku polskim. Kontynuując pracę z poprzednich lat, przygotują także chorał gregoriański do mszy na święto Wniebowzięcie NMP (15 sierpnia) oraz śpiewy bizantyjskie (maryjne) do obrzędu poświęcenia ikon według wschodniego formularza.

Szczegóły programowe będziemy sukcesywnie dosyłać gdy wyłonią się już grupy warsztatowe.( Prosimy o zgłoszenia mailowe: do 31 maja ).

Prosimy chętnych, szczególnie osoby, które nie były jeszcze u nas na Letniej pracowni ikony o informacje o posiadanych umiejętnościach rękodzielniczych, zainteresowaniach lub przygotowaniu plastycznym i motywach wyboru warsztatów ikony.

Koszt warsztatu ikonograficznego (8 dni): 800 zł/os, w tym opłata warsztatowa oraz materiały potrzebne do wykonania ikony ( deska, wzory kolorowe, pigmenty, pędzle itd.). Zorganizujemy na miejscu obiady (30 zł) dla chętnych w formie dojeżdżających smakowitych kociołków z kuchni p. Ewy Oczkoś, znanej w okolicy wspaniałej kucharki.

Jeśli chodzi o możliwości pobytowe na miejscu to wstępnie jest zarezerwowany mały domek pod lasem na kolonii wsi Szałstry zwany Wersalem na terenie gospodarstwa p. Uli Raczak( są tam jeszcze 3 wolne miejsca).
Więcej informacji na ten temat i zarezerwować sobie miejsce można u Ani Cieślak
z Warmińskiej Pracowni Ikony:
annacie1@gmail.com, tel.: 664 737 110.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się szczegółowe z programem. Program w pliku PDF do pobrania LT 2019 ikona i spiew sierpień