Serdecznie zapraszamy na warsztaty pisania ikon.  

Warsztaty odbędą się w Sanktuarium Maryjnym pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i Św. Józefa w Krośnie na Warmii, 11-130 Orneta, Krosno 12/2

Prowadzenie: Małgorzata Dżygadło-Niklaus i Bartosz Bremer z Grupy Agathos
Gościnnie z wykładami: Igor Wieremiejuk z Warszawy

Warsztaty skierowane są zarówno do osób zaawansowanych, jak i tych, które z ikoną nie miały jeszcze do czynienia. Stopień trudności dostosowujemy indywidualnie do każdego uczestnika, dlatego nawet, jeśli ktoś pędzel ostatni raz trzymał w ręku w szkole podstawowej, niech czuje się zaproszony do napisania swej pierwszej ikony.

Tematem wiodącym (dla zaawansowanych) w tegorocznych letnich warsztatach prowadzonych przez członków Grupy Agathos (w Krośnie i Szalstrach na Warmii) będą wizerunki Świętej Anny i Świętego Franciszka.

Będziemy zaczynali dzień pracy nad ikoną od Mszy świętej, którą o godz.8 odprawi specjalnie dla nas proboszcz i kustosz Sanktuarium, ks. Michał Rosengart.
Będziemy pracowali cały dzień od 10 do 13.30 (przerwa obiadowa) i po południu od 15 do 18.30. Będziemy starali się zorganizować obiady na miejscu w formie cateringu.

W trakcie zajęć odbędą się wykłady i prezentacje wprowadzające w tematykę ikon; na koniec jest zaplanowana specjalna prezentacja naszego gościa z Warszawy, Igora Wieremiejuka, który dojedzie do nas na sobotę i niedzielę (29 – 30 czerwca). Planujemy także jedną wspólną wycieczkę, aby poznać jeszcze jedno miejsce pielgrzymkowe na Warmii, Sanktuarium Podwyższenia Krzyża w Chwalęcinie koło Ornety (jeśli czas pozwoli).

Koszt uczestnictwa w warsztatach, w tym materiały – 700 zł/os, bez kosztów pobytowychOsobom przyjezdnym możemy poradzić jak zorganizować noclegi i wyżywienie: nocleg w Klasztorze* Zgromadzenia Zakonnego Sióstr Św. Katarzyny w Ornecie, w pokojach 2- osobowych w cenie 25 zł/noc (można zamówić obiadokolację w cenie 15 zł).

Zgłoszenia prosimy przysyłać na adres Małgorzaty Dżygadło-Niklaus: scholaw1@wp.pl w terminie do 26 maja 2019. Liczy się kolejność zgłoszeń, bo grupa warsztatowa może liczyć do 12 osób.

Prosimy chętnych, szczególnie osoby, które nie były jeszcze u nas na warsztatach o informacje o posiadanych umiejętnościach rękodzielniczych, zainteresowaniach lub przygotowaniu plastycznym i motywach wyboru warsztatów pisania ikony.

Warunkiem rezerwacji miejsca w grupie warsztatowej jest wpłacenie zaliczki w wysokości 300 zł w do 26.05.2019, na konto współorganizatora warsztatu Stowarzyszenia Węgajty34 1020 3541 0000 5902 0088 9394 z dopiskiem warsztaty ikony w Krośnie.

W przypadku rezygnacji z warsztatów w terminie późniejszym niż 26 maja, zaliczka nie jest zwracana, gdyż pokrywa część kosztów organizacyjnych i zakup materiałów.

Informacji w sprawie zapisów i programu udziela: Małgorzata Dżygadło-Niklaus:

e-mail: scholaw1@wp.pl, tel. 600 00 5253.

Informacji w sprawie możliwości zakwaterowania i wyżywienia udziela:

Jolanta Maria Wagner: e-mail: agrorelaks@onet.pl, tel.: 695 125 986.

 

Więcej w pliku do pobrania Warsztaty w Krosnie 06.2019