Szlak wystaw „Sztuka w obejściu” 
21-23 września 2018
Węgajty, Pupki, Godki, Nowe Kawkowo, Szałstry, Skolity
Wystawy w warmińskich obejściach w pięciu podolsztyńskich miejscowościach 
Spektakle, warsztaty, spotkania, koncerty, kulinaria
Teatr Węgajty, Lawendowe Muzeum Żywe, Warmińska Pracownia Ikony, Schola Węgajty, Koronczarnia, Gospodarstwo „Kawkowo”, Różane Wzgórza, Earthshiplife, Cegielnia Art, Galeria „Przerwa”, Marysiowe Łąki, Truffic Junkey, Berezówka, Etno Warmia, Galeria Ręką Dzieło, Letnisko Pupki, dom „Bezat”, Teatr 3.5 i inni …

Informacje szczegółowe będą sukcesywnie publikowane na stronie sztukawobejsciu.eu.

Mapka terenu z programem dostępne będą na wszystkich wystawach i wydarzeniach.

Drodzy Goście!
Ósmy już raz, podczas akcji Sztuka w Obejściu otwieramy dla Was drzwi naszych domów w Węgajtach, Pupkach, Godkach, Szałstrach, Nowym Kawkowie i Skolitach. Jest nam – grupie połączonych wspólnym działaniem sąsiadów – niezmiernie miło, że możemy Was zaprosić do naszych wiosek, do miejsc, gdzie żyjemy i gdzie tworzymy. Chcielibyśmy Was zachęcić do wędrówek po naszej okolicy, dających sposobność uważnego przyglądania temu, co bliskie i równocześnie niepowtarzalne. 
Uważność w stosunku do tego co nas otacza jest swego rodzaju leitmotivem tegorocznej Sztuki w Obejściu; potrzeba dużo uwagi i pomysłowości, by powierzone nam miejsce na tej Ziemi nie zamieniło się w śmietnik! Zadajmy sobie pytania. Czy rzeczywiście musimy kupować tyle sprzętów, które po krótkim czasie wyrzucamy? Czy każdy zakup musimy pakować w torebkę foliową, do której utylizacji nie mamy odpowiednich warunków? Czy życie w ciągłym pośpiechu i w otoczeniu niezliczonych, pozornie użytecznych rzeczy jest lepsze? 
Przygotowaliśmy dla Was najróżniejsze wystawy: rzemiosła artystycznego, rysunku, ikon, plakatu, fotografii i tkanin, pokażemy wam miejscowe zioła i uprawy permakulturowe, zapraszamy na koncerty, filmy, spektakle teatralne, warsztaty, wykłady i spotkania. W programie znajdą się propozycje poświęcone tematowi śmieci: zbudujemy maszynę przetwarzającą śmieci na poezję, opowiemy o nowych technologiach budowania samowystarczalnych słonecznych ziemianek earthshiplife ze śmieci (zużytych opon, plastikowych butelek, puszek) i ziemi, pokażemy jak zrobić naturalne kosmetyki w warunkach domowych, i poczęstujemy jedzeniem przygotowanym według pomysłowych przepisów, pomagających nam unikać marnowania żywności. 
Zapraszamy do dzielenia się pięknem tej ziemi i do wspólnego zmieniania świata na lepsze!

**************
Sponsorzy: 

Sztuka w obejściu jest działaniem społecznym, odbywającym się na zasadzie współpracy gospodarstw i zespołów biorących w nim udział. Pomocy w pokryciu niezbędnych kosztów udzielili nam: powiat olsztyński, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Spraw Społecznych (program ASOS), Gmina Jonkowo

Więcej informacji do pobrania w linku Ulotka sztuka w obejsciu 2018 final3 opt