Zapraszamy na finał warsztatów Laboratorium tradycji 2016, prowadzonych przez członków Grupy Agathos i Scholi Węgajty w pracowni ikony (Cegielnia Art ) i pracowni śpiewu liturgicznego (Ośrodek Teatralny Węgajty), które odbywają się w Nowym Kawkowie i Węgajtach w dniach od 6 do 15 sierpnia.

Pobierz folder z programem LT 2016.  Folder LT 2016

Dnia 15 sierpnia (poniedziałek) o godz.12.30, w kościele parafialnym w Jonkowie pw. Św. Jana Chrzciciela i Św. Rocha, odbędzie się uroczysta Msza jubileuszowa na 650-lecie wsi Węgajty ze śpiewem gregoriańskim na święto Wniebowzięcia NMP oraz po liturgii – obrzęd poświecenia ikon powstałych w ramach warsztatów, ze śpiewem bizantyjskim (w wykonaniu Scholi Węgajty i grupy warsztatowej Pracowni śpiewu).

Zobacz folder promujący 650 lat Węgajt jubileusz wegajty-2

Realizacja w ramach projektu Scholi Węgajty „Quem queritis 2014-16” i programu Laboratorium Tradycji 2016 – warsztaty dziedzictwa kulturowego – Tradycja bizantyjska.

Dofinansowano ze środków:

Funduszu Aktywizacji Twórczości Teatralnej Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie.

logo Teatru Jaracza (1)

Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

mkidn_01_cmyk

Załączamy Folder gospodarzy uroczystości w Węgajtach, którzy zapraszają na dalszy ciąg jubileuszowego spotkania na godzinę 14, na opowieści o historii wioski i tradycyjną zabawę wiejską w Węgajtach.