„Korzenie Sztuki Sakralnej 2015” Sanktuarium w Świętej Lipce w dniach 6-15 lipca 2015

 są jeszcze miejsca w grupie śpiewających:

Pracownia Śpiewu Liturgicznego
Hymny bizantyjskie i chorał gregoriański
Prowadzenie: Johann Wolfgang Niklaus ze Scholi Węgajty

W ramach warsztatu śpiewu zajmiemy się chorałem gregoriańskim oraz hymnami bizantyjskimi. Melodie i utwory dotyczyć będą najstarszych przykładów liturgicznego śpiewu modalnego. Zaczerpnięte będą z manuskryptów grecko- i rumuńsko – bizantyjskich, starocerkiewno-słowiańskich i średniowiecznych łacińskich. W trakcie i na zakończenie warsztatów będziemy mieli za zadanie wykonać opracowane utwory podczas liturgii mszalnej w sanktuarium oraz obrzędu poświęcenia ikon powstałych na warsztatach.

Koszt uczestnictwa w warsztatach, w tym komplet materiałów nutowych i tekstowych (bez kosztów pobytu) – 150zł/os. Osobom przyjezdnym proponujemy noclegi i wyżywienie w Domu Pielgrzyma w Świętej Lipce. Koszt noclegu z wyżywieniem (9 dni) – 630 zł.

Zgłoszenia prosimy kierować pod adresem: scholaw1@wp.pl w terminie do 31 maja. Warunkiem rezerwacji miejsca jest wpłacenie zaliczki -150 zł – do 7 czerwca. Informacji udzielamy pod numerami telefonu: 89 – 5129471 lub 600 00 52 51(Wolfgang Niklaus).

W pracowni ikony mamy już właściwie komplet uczestników!!!

Niezdecydowanych zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zeszłorocznej edycji podobnych warsztatów-Laboratorium tradycji 2014 w Nowym Kawkowie i Węgajtach!

LETNIA PRACOWNIA IKONY NA WICHROWYM WZGÓRZU W NOWYM KAWKOWIE

POŚWIĘCENIE IKON W KOŚCIELE W NOWYM KAWKOWIE

PRACOWNIA ŚPIEWU W TEATRZE W WĘGAJTACH

WARSZTATY W SALI TEATRU W WĘGAJTACH

 link do podstrony Laboratorium Tradycji 2014 http://www.wegajty.pl/?page_id=362